Zameranie školy

Škola ponúka tieto študijné odbory:

Študijný odbor: 6323 K HOTELOVÁ AKADÉMIA (denné štúdium)

Štúdium je určené absolventom základných škôl. Štúdium trvá päť rokov a je ukončené maturitnou skúškou. Po absolvovaní najmenej 1400 vyučovacích hodín praktického vyučovania, z ktorých najmenej 1200 vyučovacích hodín tvorí odborná prax, sa žiakovi okrem vysvedčenia o maturitnej skúške vydáva aj výučný list.

Profil absolventa

Absolvent tohto štúdia je kvalifikovaný stredoškolsky vzdelaný pracovník so širokým odborným profilom a všeobecným vzdelaním, schopný vykonávať odborné činnosti a riešiť problémy v rôznych formách podnikateľských subjektov hotelierstva a v spoločnom stravovaní.

Je schopný samostatne podnikať v hotelových a reštauračných službách, vykonávať práce súvisiace s riadením a organizovaním hospodárskej činnosti a prevádzky v hotelových zariadeniach reštauračného stravovania, účelového stravovania a prechodného ubytovania. Je schopný vykonávať ekonomické činnosti spojené so získaním a spracovaním informácií v oblasti poskytovania služieb, zásobovania odbytu, personalistiky, vedenia administratívy, účtovníctva a rozvojových programov hotelierstva, vo svojej práci uplatňuje výsledky prieskumu trhu a regionálnych špecifík.

• Súkromná hotelová akadémia ESO Euroškola Slovensko
    Okružná 46, 071 01 Michalovce