História školy

1966 - Položenie základného kameňa firmy EURO-SCHULEN-ORGANISATION, v skratke ESO, v Aschaffenburgu v Nemecku. Je to sieť nemeckých súkromných škôl, do ktorej patrí aj ESO Euroškola Slovensko. Zakladateľom firmy bol Pierre Semidei, ktorý bol na jej čele až do roku 2009 (v tomto roku zomrel). V súčasnosti vedie firmu jeho manželka. Vo svete je okolo 350 stredných škôl a 74 vysokých škôl.

1992 - Na Slovensku vzniká ESO Euroškola Slovensko. Hlavné sídlo firmy je v Prešove. Firma otvára Súkromnú obchodnú akadméniu a Súkromnú hotelovú akadémiu v Prešove. Postupne vznikajú školy v ďalších mestách: v Spišskej Teplici, v Michalovciach a v Bardejove. Firma sa zameriava na odbory hotelová akadémia a obchodná akadémia na všetkých svojich pobočkách.

04.06.2002 - ESO Euroškola Slovensko so sídlom v Michalovciach je Ministerstvom školstva Slovenskej republiky zaradená do siete škôl na Slovensku.

01.09.2002 - Škola po prvý krát otvára brány študentom okolitého regiónu a ponúka študijný odbor HOTELOVÁ AKADÉMIA. V prvej triede bolo 25 študentov, ktorí všetci úspešne zmaturovali o päť rokov neskôr.

01.09.2009 - ESO Euroškola Slovensko rozširuje ponuku štúdia na škole a v spolupráci s pobočkou v Prešove umožňuje absolventom učebných odborov (s výučným listom) získať úplné stredoškolské vzdelanie s maturitou formou externého štúdia v odbore OBCHODNÁ AKADÉMIA.

2010 - V roku 2005 sa škola presťahovala do priestorov IV. základnej školy na ulici J. A. Komenského v Michalovciach, kde sa nachádzajú všetky kmeňové triedy, učebňa informatiky a administratívy a korešpondencie. Učebňa cvičnej kuchyne a stolovania sa nachádza v priestoroch Reštaurácie Zlatý Bažant. Od roku 2006 má škola v 1. až 5. ročníku jednu triedu. V aktuálnom školskom roku je to spolu 93 študentov, čo umožňuje vytvárať atmosféru tzv. rodinného typu. Pre školský rok 2010/2011 ponúka škola ďalší zaujímavý študijný odbor pre denných študentov - OBCHODNÁ AKADÉMIA. Zároveň sa škola bude snažiť rozširovať možnosti štúdia a ponúkne opäť diaľkové a externé formy štúdia na získanie či už maturity alebo kvalifikácie v odbore.

01.07.2012 Škola sa presťahovala do nových priestorov na Okružnú 46 v Michalovciach.

• Súkromná hotelová akadémia ESO Euroškola Slovensko
    Okružná 46, 071 01 Michalovce